Otwarto oferty na wymianę okien w „Czwórce”

W środę otwarto oferty, które wpłynęły do Urzędu Miejskiego w Kościanie na ogłoszony przetarg dotyczący wymiany okien i drzwi w Szkole Podstawowej nr 4. Prace mają rozpocząć się w czerwcu.

Przedmiotem zamówienia jest montaż stolarki okiennej i drzwiowej w ramach zadania „Głęboka termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie”. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac rozbiórkowych wraz z utylizacją istniejących okien, następnie prace murarsko-tynkarskie, wykonanie konstrukcji wsporczej wraz z obróbką otworów oraz montaż ram ze szkleniem.

Zadanie jest pierwszym etapem planowanej głębokiej termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 4. Trwają przygotowania do kolejnego przetargu na dach wraz z modernizacją zewnętrzną.

Tymczasem na przetarg dotyczący nowych okien wpłynęły trzy oferty. Najtańsza na kwotę prawie 785 tys. zł, a najdroższa na ponad 970 tys. zł. Z kolei miasto przeznaczyło na realizację zadania 850 tys. zł.

Umowa z wyłonionym wykonawcą powinna zostać podpisana do końca maja, a rozpoczęcie realizacji zadania ma nastąpić w czerwcu. Łączny koszt remontu szkoły ma wynieść około 5,7 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie na tę inwestycję z Funduszy Norweskich. Wniosek został już złożony, ale lista rankingowa inwestycji nie została jeszcze ogłoszona.