Otwarto boczne boisko przy stadionie miejskim [ZDJĘCIA]

W piątek po południu nastąpiło oficjalne otwarcie długo wyczekiwanej przez młodych piłkarzy Obry Kościan miejskiej inwestycji. Teraz adepci Akademii Piłkarskiej Obry Kościan, będą mogli odbywać tu treningi.

Kościan. Otwarto boczne boisko przy Stadionie Miejskim

Ta inwestycja rodziła się długo, bo była zaplanowana już w 2019 roku. W jej realizacji przeszkodziła jednak wówczas pandemia, bo w niepewnym 2020 roku samorząd bał się podejmować ryzyka związanego z wydatkowaniem pieniędzy. Przebudowę przesunięto więc na kolejny rok i w kwietniu 2021 roku budowa ruszyła. Potem jednak trzeba było odczekać aż trawa dobrze się zakorzeni. W końcu, wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu piłkarskiego obiekt będzie mógł służyć już piłkarzom.

W uroczystości otwarcia brali udział burmistrz Piotr Ruszkiewicz wraz ze swoim zastępcą Przemysławem Korbikiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Dawidem Olejniczakiem. Obecni byli także radni miejscy oraz radni osiedlowi, dyrektor MOSiR-u Marek Janowicz, trenerzy Akademii Piłkarskiej Obry i oczywiście mali piłkarze.

– Myślę, że ten obiekt będzie służył młodym adeptom Akademii Obry, a grupa jest bardzo liczna. W przyszłości dzięki treningom będą oni zdobywać laury na różnych zawodach. Jestem przekonany, że ten obiekt się sprawdzi, bo będziemy o niego dbać. Przede wszystkim odciąży on też nadmiernie eksploatowaną płytę główną mówił burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Po tych słowach nastąpiło uroczyste przekazanie piłek trenerom Obry przez miejskich włodarzy, a następnie pierwsze strzały do bramki. Zainicjował je burmistrz, który nie mógł liczyć na żadne fory ze strony bramkarza. Po burmistrzu bramki strzelali mali piłkarze.

Koszt całej inwestycji wyniósł 272 tys. zł. W ramach tej kwoty płyta została nawodniona i rekultywowana. Zasiano także trawę i pomalowano linie. Boisko jest ponadto oświetlone, a montażu lamp dokonano już wcześniej. Obiekt nie ma natomiast pełnych wymiarów, ale niewykluczone, że nastąpi to w późniejszym terminie.

Fot. Milena Waldowska, Maciej Sibilak