Otwarta strażnica w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 26 stycznia kościańscy strażacy i policjanci zapraszają do strażnicy PSP na wydarzenie zatytułowane "Od przedszkola do seniora”. Szczególnie mile widziani będą dziadkowie z wnukami.

Data imprezy o charakterze edukacyjnym nie jest przypadkowa, bo to właśnie w styczniu obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Milusińskim z pewnością spodoba się mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu oraz moduł zagrożeń pożarowych w lesie oraz bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Są to makiety piętrowego domu z poszczególnymi pomieszczeniami oraz terenu leśnego w pobliżu jeziora, w których pokazane są zagrożenia, jakie czyhają na ludzi.

Ponadto będzie można zobaczyć sprzęt i wyposażenie strażaków i policjantów, a także dowiedzieć się, co funkcjonariusze robią podczas codziennej służby. Strażacy duży nacisk chcą położyć na zagrożenia z jakimi możemy się spotkać o tej porze roku. W ramach akcji „Czad i ogień – obudź czujność” specjalny blok dedykowany będzie zabezpieczeniu domów i mieszkań przed pożarem i tlenkiem węgla. Szczęśliwcy będą mogli wygrać czujki tlenku węgla ufundowane Starostwo Powiatowe w Kościanie.

NIEDZIELA, 26 stycznia, godz. 10.00-14.00, Strażnica Komendy Powiatowej PSP w Kościanie, ul. Bączkowskiego 5a