Otwarcie tunelu na Gostyńskiej przed wakacjami

Do 15 czerwca powinno nastąpić oficjalne otwarcie tunelu pod wiaduktem kolejowym na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Inwestycja jest już praktycznie ukończona, pozostały drobne wyprawki.

Fot. UM Kościana

Jednym z ostatnich problemów, z jakimi boryka się wykonawca, czyli firma Torpol jest brak słupów oświetleniowych, które mają zostać zainstalowane wzdłuż drogi. – Dostawca zobowiązał się, że dostarczy je w określonym terminie, ale biorąc pod uwagę boom budowlany, z którym mamy teraz do czynienia, różnie może to wyglądaćpoinformował na czwartkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Cały tunel jest już gotowy, linie na jezdni oraz przejścia dla pieszych również zostały namalowane. W tej chwili trwają jeszcze prace porządkowe terenu biegnącego wzdłuż drogi. Jak informuje burmistrz, który odbył właśnie rozmowę z Adamem Michalskim, dyrektorem kontraktu z firmy Torpol, oficjalne otwarcie tunelu ma nastąpić pomiędzy 1 a 15 czerwca. – Nie ma jeszcze jakiegoś sztywnego terminu, gdyż nie wiemy dokładnie, kto będzie chciał uczestniczyć w uroczystości otwarcia. Tunel na Gostyńskiej przebiega w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308, więc na pewno otwarcie odbędzie się z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, a także PKP – mówi burmistrz Kościana.

To spółka PKP Polskie Linie Kolejowe jest inwestorem, więc to ona wyznaczy ostateczny termin otwarcia w porozumieniu z wykonawcą oraz władzami samorządowymi na poszczególnych szczeblach.