Oszustwa „na komornika”. Policja poszukuje mężczyzny

Kościańska policja prowadzi postępowanie w sprawie oszustw metodą „na komornika” przy licytacji. W czerwcu kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę mogącego mieć informacje na temat zaistniałego przestępstwa. Policja opublikowała jego wizerunek.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie prowadzą postępowanie w sprawie oszustw metodą „na komornika”. Wartość strat trzech pokrzywdzonych osób oszukanych „na komornika” wynosi blisko 150 tys. zł. Zdarzenia miały miejsce w okresie od 21 czerwca do 8 lipca br. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z przestępstwem lub informacje na jego temat.

Wszystkich, którzy rozpoznają osobę na zdjęciu lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym z Referatu ds. związanych z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Kościanie pod numerem telefonu 47 77 26 296 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 lub całodobowo z oficerem dyżurnym pod numerem telefonu 47 77 26 211.