Ostatnie szlify w „czwórce”

W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego, tymczasem trwają jeszcze prace wykończeniowe w remontowanej w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Rozpoczęcie roku nastąpi 1 września w hali sportowej, ale uczniowie naukę rozpoczną od poniedziałku, 5 września.

1 i 2 września dla uczniów dostępna będzie szkolna świetlica w pomieszczeniach na hali sportowej. Zajęcia w salach lekcyjnych rozpoczną się natomiast od poniedziałku. Choć trwają jeszcze roboty wykończeniowe, ubiegły rok szkolny dla uczniów „czwórki” w całości przebiegał w cieniu trwającego gruntownego remontu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III z powodu toczących się prac musiały uczęszczać do innych szkół w Kościanie oraz w Kiełczewie. Na rok szkolny 2022/23 wrócą jednak do swojej szkoły.

Elewacja zewnętrzna jest już zakończona, a przeprowadzane są jeszcze roboty wewnątrz. W ostatnich dniach odbywało się ostatnie malowanie i sprzątanie sal na parterze i na pierwszym piętrze. Pozostaje jeszcze do wykończenia szkolna kuchnia i stołówka. Ta ostatnia będzie czynna od 5 września, kuchnia natomiast czeka na uruchomienie mniej więcej do połowy września. – W tej chwili trwa oczekiwanie na sprzęt. Nie stanowi to jednak dużego problemu, bo do czasu uruchomienia własnej kuchni szkoła może korzystać z cateringu – wyjaśnia wiceburmistrz Kinga Czarnecka.

Remont kuchni przedłużył się w związku z koniecznością wymiany całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ponadto do wykonania pozostaną jeszcze drobne prace elektryczne, które nie będą jednak w żaden sposób zakłócać nauki w klasach.


Kompleksowy remont szkoły zgodnie z planem obejmuje również halę sportową znajdującą się w oddzielnym budynku. Tutaj trwają obecnie prace wentylacyjne i elektryczne, ale hala czeka dopiero na kompleksowy remont. Rozpocznie się on, jeżeli uda się pozyskać unijne dofinansowanie na tę część. W tej chwili wnioski są rozpatrywane.