Ostatnie „Spotkanie z podróżnikami” przed wakacjami

Dziś, czyli w sobotę, 25 czerwca odbędzie się ostatnie w tym sezonie spotkanie w KOK-u z podróżniczego cyklu. jego gościem będzie Michalina Kupper, która opowie o Libanie.

To spotkanie będzie mieć nieco historyczny charakter, bo prelegentka zabierze nas do starożytnej Fenicji. A ma bogatą wiedze, gdyż jest organizatorką wyjazdów na Bliski Wschód.

Usłyszymy m.in. o grobowcu króla fenickiego z najstarszym zapisem pisma alfabetycznego na świecie, o ceramice z hieroglifami egipskimi Ramzesa II, księdze zapisanej językiem aramejskim, jaskiniami z mumiami z XII wieku.

Oprócz odkrywania archeologicznych cudów, pojedziemy do lasów, gdzie rosną liczące parę tysięcy lat cedry, drzewa wykorzystywane do budowy świątyni Jerozolimskiej. Wybierzemy się w góry, skrywające średniowieczne monastery, pospacerujemy i popłyniemy korytarzami jednej z najpiękniejszych jaskini na świecie, wybierzemy się do Baalbeck słynącego z najlepiej zachowanego kompleksu świątyń rzymskich, zarzewia Hezbollahu oraz spiżarnią… marihuany na Bliskim Wschodzie. W winnicach będziemy degustować lokalne trunki a w mieście, gdzie wybudował swój zimowy pałacu sułtan z dynastii Ajjubidów, 6 km od Syrii w lokalnej restauracji spotkamy świeżo wybrane miss regionu.

Spotkanie odbędzie się w Kościańskim Ośrodku Kultury. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.