Osiedle Spichlerzowe. Pierwszy blok już prawie gotowy

Tempo robót budowanego Osiedla Spichlerzowego w Jerce jest imponujące. Pół roku po rozpoczęciu prac adaptacyjnych w budynku po dawnym spichlerzu na cele mieszkalne, blok zostanie oddany do użytku.

Osiedle Spichlerzowe. Pierwszy blok już gotowy

Inwestor przewiduje, że blok będzie gotowy na przełomie września i października. Tymczasem bardzo ingerujące w budynek prace rozpoczęły się na początku marca tego roku. Przez ten czas wymieniony został całkowicie dach oraz okna, a także wnętrze spichlerza, które w zasadzie jest całe nowe. Jedynie zewnętrzne ściany budynku pozostały oryginalne, ale pokryto je tynkiem. Historyczna cegła została natomiast na parterze.

Niedawno inwestycję zwizytował burmistrz gminy Krzywiń Jacek Nowak wraz ze swoim zastępcą Bartoszem Kobusem. Władzom Krzywinia szczególnie zależy bowiem na tej inwestycji, która położona jest w centrum Jerki i którą inwestor zakupił od gminy. Łącznie w budynku po dawnym spichlerzu znajdzie się 8 mieszkań. Wszystkie będą dwupokojowe, o powierzchni od 45 do 51 m kw., z balkonem. Ponadto do każdego z nich będzie przypisana komórka lokatorska i miejsce parkingowe.

Mieszkania po oddaniu ich do użytku będą w stanie deweloperskim. Będą zamontowane w nich już grzejniki, piec gazowy, a także drzwi zewnętrzne. Wszystkie trzy budynki składające się na osiedle zostaną wyposażone w instalacje wody zimnej i ciepłej, instalacje kanalizacji sanitarnej, elektryczną, gazową, domofonową, TV i internet.

Ale najlepiej samemu przekonać się jak wygląda inwestycja z bliska. Już w weekend 11-12 września będzie to możliwe podczas Dni Otwartych. Gościom zostaną pokazane mieszkania i udzielone odpowiedzi na wszelkie pytania. By czas minął jak najprzyjemniej, na odwiedzających będzie czekał poczęstunek w postaci kawy i herbaty oraz ciasta. Ale na tym nie koniec, bo na osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania czekają dodatkowe korzyści w postaci licznych zniżek. To po 10 proc. rabatu na: zakupy w markecie Leroy Merlin, zakupy w Media Markt, zakupy w sieci Komfort, systemy mebli kuchennych i szaf w zabudowie, montaż klimatyzacji  wiele innych. Ponadto osoby, które rozważają zakup mieszkania, będą mieć możliwość skorzystania z doradztwa eksperta finansowego.

W tej chwili 6 mieszkań w pierwszym budynku jest jeszcze wolnych, ale wpływa sporo zapytań. Warto więc pospieszyć się z decyzją.

Tymczasem rozpoczęto już budowę drugiego bloku, a w planach jest jeszcze trzeci. Łącznie stworzą one małe, rodzinne osiedle o bardzo przyjaznej lokalizacji. Tuż przy planowanym osiedlu znajduje się bowiem duży teren rekreacyjny ze stawem, placem zabaw i boiskami sportowymi. Sama Jerka jest również dobrym miejscem do życia. Z jednej strony to spokojna, mała miejscowość, ale z wszelkimi miejskimi udogodnieniami w postaci szkoły i przedszkola, a także sklepów. Miejscowość jest także dobrze skomunikowana z Krzywiniem i Kościanem, a także z Lesznem, Gostyniem i Śremem. Ceny nowych mieszkań są tu  natomiast niższe niż w wymienionych miastach i wynoszą pomiędzy 4100-4500 zł za m kw.

Fot. Maciej Sibilak