Osiedle Spichlerzowe coraz bliżej

Na temat postępów prac związanych z budową Osiedla Spichlerzowego w Jerce wraz z myjnią samochodową BKF rozmawiamy z kościańskim przedsiębiorcą Mariuszem Kuczyńskim, inwestorem tego przedsięwzięcia.

– Kilka miesięcy temu zdecydował się Pan na zakup starego spichlerza w Jerce wraz z otoczeniem. Co obecnie dzieje się na tym terenie?
– Jeszcze w tym roku zostanie otwarta w tym miejscu samoobsługowa myjnia samochodowa pod marką BKF. Podobna myjnia działa już w Kościanie przy ul. Nacławskiej. Myjnia w Jerce będzie najnowocześniejsza w regionie – z aktywną pianą, ponadto z odkurzaczami, kompresorem do pompowania kół, rozmieniarką do banknotów. Dodam, że w Kościanie naszą myjnię również wzbogaciliśmy o aktywną pianę, która skutecznie zmiękcza brud, co pozwala na pozbycie się nawet uporczywych zabrudzeń.

– A co z inwestycją związaną z budową nowego osiedla? Kiedy tutaj rozpoczną się prace?
– Właśnie przystępujemy do pierwszego etapu budowy osiedla, czyli do adaptacji budynku po starym spichlerzu zbożowym. Budynek zostanie oddany do użytku w 2020-21 roku. Jest on trzypiętrowy, z dwupokojowymi mieszkaniami z balkonem. Wewnątrz budynek będzie jak nowy, natomiast zachowana zostanie jego elewacja zewnętrzna z oryginalną cegłą. Adaptacja odbywa się pod nadzorem konserwatora zabytków. Drugi budynek, który będzie nowo wybudowany, ma być zrealizowany w 2022-23 roku, a trzeci w 2023-24 roku.

– Wiele osób zapewne interesuje cena tych mieszkań. Ile zatem ona wynosi?
W pierwszym adoptowanym budynku cena to 3800 zł brutto za metr kw. Dodatkowo do każdego mieszkania przypisana jest komórka lokatorska w cenie 5000 zł i miejsce parkingowe. Cena mieszkań w dwóch kolejnych budynkach prawdopodobnie będzie wyższa, co ma związek z rosnącymi cenami materiałów budowlanych. Na razie szacujemy ją na 4000-4200 zł za metr kwadratowy, ale nie jest ona jeszcze ostateczna.

– Czy mieszkania można już rezerwować?
– Oczywiście. Można dokonać rezerwacji telefonicznie lub przyjść do naszego biura Pryzmat w Kościanie i uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania. Po dokonaniu rezerwacji dajemy klientowi czas na zorientowanie się co do swojej zdolności kredytowej w celu sfinansowania zakupu. Dodam, że dzięki naszej współpracy z bankami, możemy pomóc klientowi na tym etapie. Jeżeli zdolność zostanie potwierdzona, podpisujemy umowę przedwstępną.

– Jak ocenia Pan zainteresowanie zakupem mieszkaniami na obecnym etapie?
– Jest ono bardzo duże. Uważam, że dobrze, iż zdecydowaliśmy się na tę inwestycję właśnie w Jerce. Tutaj ceny mieszkań są niższe niż przykładowo w Kościanie czy Lesznie, a jednocześnie do tych miast jest blisko. Jerka jest świetnie skomunikowana także z Krzywiniem, ze Śremem, Osieczną i Gostyniem. Sama miejscowość również się rozwija, powstają nowe sklepy, działa szkoła i przedszkole. Ponadto tuż przy osiedlu znajduje się duży teren rekreacyjny ze stawem, placem zabaw i boiskami sportowymi. Nie musimy zatem nigdzie wyjeżdżać, by zaspokoić podstawowe potrzeby. Jednocześnie jednak jest blisko nie tylko do miast naszego regionu, ale także do miejscowości wypoczynkowych z jeziorami jak Nowy Dębiec, Cichowo czy Osieczna.

– Proszę powiedzieć w jakim stanie mieszkania będą oddawane do użytku? Co będzie zagwarantowane w cenie?
– Oczywiście będzie pełna instalacja wodno-kanalizacyjna, a także centralne ogrzewanie gazowe z piecem dwufunkcyjnym, grzejnikami i grzejnikiem drabinkowym w łazience. Planowana jest także pełna instalacja elektryczna wraz z włącznikami, domofonowa i telefoniczna wraz z telewizyjnym gniazdem antenowym. Każdy lokal będzie miał okna i drzwi balkonowe PCV, a także drzwi wejściowe wraz z wizjerem. Pełną specyfikację techniczną całego budynku jak i poszczególnych mieszkań wraz z zaprojektowanymi materiałami budowlanymi można znaleźć na stronie www.osiedle-spichlerzowe.pl.

– Czy wszystkie mieszkania będą dwupokojowe? Rodziny z dziećmi z pewnością będą zainteresowane większą liczbą pomieszczeń?
W pierwszym budynku po spichlerzu mieszkania będą dwupokojowe, o powierzchni 44-51 metrów kw. Ale w dwóch kolejnych budynkach będzie kilka większych, trzypokojowych mieszkań o powierzchni do 64 metrów kwadratowych. Plany wszystkich mieszkań są dostępne na naszej stronie internetowej. Odsyłam także bezpośrednio na stronę w celu znalezienia innych szczegółów, a także zapraszam do bezpośredniego kontaktu w naszym biurze Pryzmat przy ul. Młyńskiej 10 w Kościanie.