Orszak Trzech Króli w poprzednich latach [ZDJĘCIA]

6 stycznia obchodzimy święto Objawienia Pańskiego powszechnie nazywane Świętem Trzech Króli. Z tej okazji w Kościanie, podobnie jak w wielu innych miastach w kraju i za granicą, organizowane były już od kilku lat orszaki. Tym razem epidemia uniemożliwia jego przeprowadzenie.

Orszak Trzech Króli w poprzednich latach

Do braku wielu wydarzeń, w tym także religijnych, musieliśmy w ostatnich miesiącach przywyknąć. Dzisiejsze święto obchodzone jest w tym roku przede wszystkim w kościołach, w których odprawiane są msze św. Wiele osób z pewnością nie zapomni również o symbolicznym napisaniu kredą na drzwiach swoich domów inicjałów Trzech Mędrców ze Wschodu.

Zachęcamy do powspominania poprzednich, zawsze tłumnych orszaków ulicami Kościana. Dotychczas odbyło się ich osiem, a trasa była zmieniana. W ubiegłym roku wyruszyła z ul. Piłsudskiego spod kościoła pw. Ducha Świętego, natomiast w poprzednich latach m.in. spod krzyża na ul. Poznańskiej czy skweru Jana Pawła II. Pogoda bywała różna, ale zawsze wydarzenie przyciągało wielu mieszkańców. Za każdym razem było barwnie i wesoło, choć nie zabrakło również chwil na modlitwę i skupienie.

Zresztą najlepiej obrazują to fotografie. Przygotowaliśmy galerię najciekawszych zdjęć z orszaków z różnych lat (fot. archiwum „Kościaniaka”).