Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kościana [ZDJĘCIA]

Jak co roku w święto Objawienia Pańskiego w Kościanie zorganizowano Orszak Trzech Króli. Wydarzenie popsuł nieco padający deszcz, choć mimo to uczestników było sporo.

Już po raz dziesiąty odbył się 6 stycznia orszak w naszym mieście organizowany przez cztery kościańskie parafie. Podobnie jak w ubiegłym roku kolorowy pochód wyruszył o godz. 14.00 spod kościoła św. Brata Alberta na os. Jagiellońskim, a następnie skierował się w stronę ulicy Nacławskiej, dalej Alejami Kościuszki Wrocławską, Wyszyńskiego i Kościelną do fary, gdzie nastąpiła kulminacja uroczystości.

W orszaku nie zabrakło Świętej Rodziny jadącej na wozie ciągniętym przez kucyki, a także Trzech Mędrców ze Wschodu. Ponadto w pochodzie szło sporo najmłodszych przebranych za aniołki, pastuszków i inne postacie. Uczestnikom jasełek rozdawano także tradycyjnie symboliczne korony. Niestety, tym razem tekturowe nakrycia głowy szybko zamakały od padającego deszczu, dlatego wiele osób chroniło się pod parasolami. Całości towarzyszyły pieśni i kolędy grane przez Orkiestrę Dętą OSP w Kościanie.

Spod kościoła na os. Jagiellońskim wyruszyła mniejsza grupa osób, a kolejne dołączały do orszaku na Al. Kościuszki. Tam liczna gromada przy wspólnym śpiewie przemaszerowała do fary. Tutaj odbył się uroczysty pokłon Trzech Króli Dzieciątku, a także wspólne śpiewy.

Hasło tegorocznego orszaku w całej Polsce, a także poza jej granicami brzmiało: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Fot. Milena Waldowska