Orkiestra Wojskowa z Żagania zagra w poniedziałek

Będzie to koncert w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kościanie. Koncerty orkiestr wojskowych z okazji 11 listopada stały się kościańską tradycją.

Orkiestra Wojskowa z Żagania wystąpi wraz z solistami. To orkiestra znana i lubiana przez kościaniaków, bowiem w grodzie nad Obrą występowała już kilkukrotnie. Wysoki poziom artystyczny muzyków, a także solistów zawsze z nią występujących przyciągają widzów.

Orkiestra Wojskowa w Żaganiu została utworzona w 1944 r. w okolicach Rzeszowa na bazie 29 pułku piechoty. W Żaganiu funkcjonuje od 1949 r. i jest nieodłącznym elementem kształtowania życia kulturalnego w województwie lubuskim.  Orkiestra posiada w swoim dorobku szereg występów w Polsce i poza granicami kraju. Muzycy koncertowali w Belgii, Holandii i Niemczech.

W repertuarze koncertu usłyszymy znane pieśni patriotyczne. Na wydarzenie obowiązują rezerwacje miejsc pod nr tel. 65 512 05 75. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada w Kościańskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00.