Organizator „Strajku Kobiet” uniewinniony

Nie będzie kolejnych rozpraw sądowych w związku ze zorganizowaniem przez Olgierda Stankiewicza jednego z protestów bez wymaganego zezwolenia. Kościański sąd nie dopatrzył się złamania prawa.

O tym, że Olgierd Stankiewicz stanął w piątek rano przed sądem pisaliśmy w artykule: Olgierd Stankiewicz stanął dziś przed sądem w Kościanie. Wniosek o ukaranie złożyła Komenda Powiatowa Policji tytułem wykroczenia z art. 52 par. 2 pkt 2 dotyczącego organizowania zgromadzeń bez wymaganego zawiadomienia lub przewodniczeniu takiemu zgromadzeniu.

Przed rozprawą zainteresowany nie wiedział, czego może się spodziewać ze strony sądu. Mówił, że może być różnie, ale w razie niepomyślnego wyroku będzie się od niego odwoływał.

– Są jeszcze w Polsce niezależne i praworządne sądy, czego dowodem jest dzisiejszy wyrok uniewinniający mnie całkowiciepowiedział Stankiewicz po wyjściu z rozprawy. – Brawo dla kościańskiego sądu.

Sąd w uzasadnieniu decyzji wskazał, że ograniczenia dotyczące zgromadzeń wynikające z covidowego rozporządzenia nie są zgodne z konstytucją. Ponadto istnieje coś takiego jak zebranie spontaniczne, które nie wymaga jakichkolwiek zezwoleń. Olgierd Stankiewicz zapowiada, że zamierza nadal brać udział w protestach i demonstracjach w obronie wolności.