Opóźni się budowa wiaduktu kolejowego na ulicy Młyńskiej

Nie uda się dotrzymać zaplanowanego na czerwiec terminu oddania wiaduktu kolejowego na ulicy Młyńskiej w Kościanie. PKP PLK przewiduje, że zakończenie prac przy tej inwestycji nastąpi w III kwartale br.

Budowa wiaduktu kolejowego na ulicy Młyńskiej w Kościanie

Budowa wiaduktów kolejowych w Kościanie sukcesywnie postępujemówi Radosław Śledziński, z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Na ul. Młyńskiej gotowa jest już konstrukcja nowego obiektu. Zakończyły się prace żelbetonowe. Obecnie wykonawca montuje m.in. okładziny ścienne, następnie rozpocznie się układanie podbudowy i warstw nawierzchni drogowej.

Nowy wiadukt na ulicy Młyńskiej wraz z dojazdami będzie mieć ok. 200 m długości i ponad 5 m wysokości. Dla kierowców powstaną dwa pasy ruchu, dla pieszych będą odpowiednio zabezpieczone chodniki.

Intensywne prace trwają też przy budowie wiaduktu na ulicy Gostyńskiej. Zgodnie z planem mają się zakończyć w drugiej połowie roku. – Na powstającym wiadukcie na ul. Gostyńskiej trwa montaż zbrojenia płyty ustroju nośnego, wkrótce rozpocznie się betonowanie i prace pod ustrojem nośnymdodaje Radosław Śledziński. – Także ten obiekt będzie mieć dwa pasy ruchu. Bezkolizyjne skrzyżowania zastąpią przejazdy kolejowo-drogowe, co znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej Poznań-Wrocław i poprawi system komunikacji w Kościanie.

Fot. Maciej Sibilak