Opieka dla dzieci na czas strajku

Od początku przyszłego tygodnia w związku z trwającym strajkiem nauczycieli samorząd miejski zapewni opiekę w przedszkolach w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Dla starszych dzieci będą z kolei zapewnione zajęcia dodatkowe.

Opieka dyżurna oraz zajęcia dodatkowe odbędą się w dniach 15-17 kwietnia (poniedziałek-środa).

I tak w Samorządowych Przedszkolach nr 1, 2, 3 oraz 4 w Kościanie w dniach 15-16 kwietnia od godz. 6.30 do 16.30 będzie możliwość pozostawienia najmłodszych pod opieką kadry pedagogicznej. Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt z przedszkolami w celu zapisania dziecka na dyżur. Ilość miejsc jest ograniczona.

Ponadto w dniach 15-17 kwietnia w godz. 9.00-13.00 zostaną zorganizowane dodatkowo zajęcia artystyczne w Kościańskim Ośrodku Kultury oraz gry i zabawy z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla dzieci do 12 roku życia z opiekunami.

KOK proponuje projekcje filmowe, zajęcia plastyczne, animacje teatralne oraz czytanie bajek. Biblioteka natomiast oferuje spotkania dla dzieci w blokach tematycznych. W poniedziałek – „To już wiosna z książką radosna”, wtorek – „Dzień spędzony z Zajączkiem w roli głównej”, środa – „Kraina czytania”. Pracy z książką towarzyszyć będą gry i zabawy literackie, plastyczne i ruchowe, rymy, rytmy i wspólne śpiewania.

Dodatkowo od poniedziałku 15 kwietnia do piątku 19 kwietnia w godzinach 8.00-18.00 ceny biletów wstępu na kościański basen dla dzieci i młodzieży zostaną obniżone do 5 zł za godzinę. Zgodnie z regulaminem dzieci do 9. roku życia mogą korzystać z basenu wraz z pełnoletnim opiekunem.

Tymczasem w sobotę 13 kwietnia, o godzinie 11.00 na Rynku w Kościanie ma odbyć się spotkanie rodziców popierających strajkujących nauczycieli.