Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

Blisko 50 najmłodszych kościaniaków wzięło udział w niedzielę w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, której organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa – Kościan.

Zabawy i sportowych emocji było mnóstwo, a na końcu każdy uczestnik otrzymał medal i upominek. Impreza odbyła się zgodnie z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Sportu , a przyciągnęła młodych sportowców ze wszystkich samorządowych kościańskich przedszkoli oraz  kilka prywatnych placówek z Kościana. – Cieszymy się, że chcecie aktywnie spędzić niedzielę i budować swoją odporność poprzez ruch. Wielu znanych reprezentantów Polski swoją przygodę ze sportem zaczynało od takich imprez, aby później będąc w regularnym treningu sięgać po medale igrzysk olimpijskich lub wygrać ważne spotkaniamówił przed rozpoczęciem zmagań organizator imprezy, Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Na początek dzieci wspólnie bawiły się w różnego rodzaju berki, w podziale na grupy. Po przerwie rozpoczęła się rywalizacja, m.in. w biegu krótkim na 50 m, piłkarskim torze ze strzałem na bramkę i torze sprawnościowym. Sportowa rywalizacja dostarczyła mnóstwo frajdy.

– Miło było obserwować jak staracie się wywalczyć jak najlepszy wynik sportowy. Wszyscy ukończyliście sportową rywalizację i każdy z was w nagrodę otrzyma pamiątkowy złoty medal. Gratuluję, a rodzice mogę być z was dumnipowiedział podczas ceremonii wręczania medali i upominków zastępca burmistrza, Przemysław Korbik.

Już wiadomo, że wiosną przyszłego roku Akademia Piłkarska Reissa – Kościan zorganizuje kolejną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków.

Fot. AP Reiss Kościan