Okradli plażowiczki w Nowym Dębcu

Do zdarzenia doszło na początku lipca na plaży.Pokrzywdzone zostawiły rzeczy na kocu, a same poszły się kąpać. Chwilę nieuwagi wykorzystali sprawcy, którzy ukradli dwa portfele z dokumentami, gotówką i kartami płatniczymi. Sprawcy ukradli również telefon komórkowy należący do jednej z kobiet.

Mężczyźni jeszcze tego samego dnia wieczorem dokonali kilku drobnych płatności kartami płatniczymi należącymi do kobiet. Pokrzywdzone zauważyły brak dopiero następnego dnia i złożyły zawiadomienie na policję.

Dwóch sprawców policjanci z kościańskiej komendy zatrzymali w połowie lipca na terenie powiatu gostyńskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Kilka dni później zarzuty usłyszał trzeci mężczyzna. Również przyznał się do przedstawionych zarzutów. Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat. Część skradzionych rzeczy odzyskano, a pokrzywdzone wyceniły wartość strat na łączną kwotę 3300 zł.

Policja przestrzega przed zostawianiem bez opieki wartościowych rzeczy w takich miejscach jak plaża czy lokale gastronomiczne. Czasami chwila naszej nieuwagi wystarczy, żeby wakacyjny wyjazd został zepsuty.