Około 30 interwencji strażaków w ciągu dwóch godzin

Porywy wiatru osiągają dziś 90 km/godz., a strażacy co chwilę wzywani są do powalonych drzew w całym powiecie kościańskim. Tylko w ciągu dwóch godzin wezwań było aż 27.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)

Fala wezwań do Komendy Powiatowej PSP w Kościanie zaczęła się około południa, a najwięcej było ich od godziny 13.00. Tylko około godziny 14.30 strażacy z całego powiatu zostali wzywani jednocześnie do 19 zdarzeń. – Wszystkie zgłoszenia dotyczą powalonych drzew i gałęzi, które najczęściej zalegają na drogach lub chodnikach. Czasami gałęzie zalegają również na liniach energetycznych. Jak dotąd na szcześćie nikomu nic się nie stało w wyniku tych sytuacji – informuje Dawid Kryś,oficer prasowy KP PSP w Kościanie. – W samym Kościanie walczą trzy zespoły strażaków z PSP, które jeżdżą do różnych zdarzeń. W powiecie posiłkujemy się kolegami z jednostek OSP.

Wiatr w kilku przypadkach poza zerwanymi liniami energetycznymi, spowodował również uszkodzenia mienia. I tak w Kościanie na samochód zaparkowany przy ul. Kruszewskiego przewróciło się drzewo. Z kolei w okolicy Ronda Solidarności, przy banku PKO BP drzewo przewróciło się na chodnik, a część gałęzi spadła na rowery przymocowane do stojaka.

Wiać ma do wieczora, zachowajmy więc ostrożność.