Ogromne zainteresowanie szczepieniem w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Mobilny punkt szczepień, który uruchomiono w niedzielę przy scenie w Nowym Dębcu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. By zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson ustawiła się długa kolejka.

Tymczasowy punkt szczepień w namiocie został uruchomiony przy współpracy szpitala powiatowego w Kościanie z gminą Kościan i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kościanie. Przygotowano 200 dawek szczepionek przeciw Covid-19 firmy Johnson & Johnson.

Punkt był czynny od godz. 10.00, a aby skorzystać z możliwości zaszczepienia się, nie była konieczna wcześniejsza rejestracja. – Jesteśmy pozytywnie  zaskoczeni frekwencją. Potencjalni chętni przychodzili już po godz. 9.00, by wypełnić ankietę i ustawić się w kolejce. Sami nie mogliśmy wcześniej rozpocząć szczepienia, ponieważ dopiero od. godz. 10.00 mieliśmy zapewnioną karetkę – wyjaśnia Przemysław Kubala, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu.

Motywacje osób, które zdecydowały się skorzystać ze szczepienia właśnie w niedzielę były różne. – Odpowiada mi, że jest to tylko jedna dawka szczepionki. Wcześniej się nie szczepiłam, bo obawiałam się o ewentualne choroby, które mi doskwierają, a o których nawet nie wiem. Moja pani doktor namawiała mnie jednak do tego, dlatego się decydowałam i jestem zadowolona – przyznała tuż po zaszczepieniu się pani Zofia, mieszkanka Kościana.

Kto był chętny, ale nie zdołał się zaszczepić preparatem Johnson & Johnson będzie mieć jeszcze taką możliwość. Szpital zaprasza w niedzielę, 1 sierpnia do swojej siedziby, również bez rejestracji. Jak zapowiada dyrektor Przemysław Kubala podobne akcje z mobilnym punktem będą jeszcze również organizowane. Już niekoniecznie pod namiotem, ale np. w szkołach. Dokładne terminy będą zamieszczone na stronie internetowej szpitala: www.szpital.koscian.pl.

Fot. Milena Waldowska