Odwiedzili małych pacjentów

Grupa członków i wolontariuszy Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko odwiedziła w okresie wielkanocnym dzieci w kilku szpitalach oraz placówkach opiekuńczych, by dać im odrobinę radości w trudnym dla nich czasie.

Członkowie stowarzyszenia już od 12 lat przeprowadzają taką akcję. W tym roku odwiedzili szpital w Poznaniu z oddziałami onkologii dziecięcej, szpitale w Kościanie i Gostyniu, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Kościanie oraz Dom Dziecka w Bodzewie.

Do najmłodszych, ale także i tych starszych zawitały żywe maskotki, m.in. Timon i Pumba, Donald i Daisy, Kot w Butach, Minionek, Król Julian i Lew Alex oraz oczywiście trzy wesołe misie SOS.

Dzięki otwartości lokalnych samorządów i firm, można było oprócz uśmiechu wywołanego wesołą gromadką pluszaków, pozostawić także drobne upominki.

– Cieszy niezmiernie fakt, że nie gaśnie wśród młodych ludzi ten płomień do czynienia czegoś dobrego dla kogoś drugiego. Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko od samego początku swego istnienia czyli od roku 2004, zawsze skupiało osoby chcące dzielić się swoim czasem i umiejętnościami, a przy tym dające radość i niosące pomoc, także przez zabawę, czego dowodem jest chociażby głośna akcja Konwój Świętego Mikołaja, czy wpisane już niemalże w tradycję naszego regionu koncerty kolędowe z największymi gwiazdami polskiej estradymówi Piotr Serdiuk, prezes stowarzyszenia.