Odszedł Jerzy Tycner, kościański przedsiębiorca

Zmarły miał 79 lat, był znanym kościańskim przedsiębiorcą-cukiernikiem zaangażowanym w sprawy miasta, w latach 1994-2006 był radnym Rady Miejskiej Kościana.

Jerzy Tycner w Radzie Miejskiej był aktywnym członkiem Komisji Planowania, Działalności Gospodarczej  i Rozwoju Miasta, a także Spraw Komunalnych i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rewizyjnej i Komisji Statutowej. Poza działalnością w Radzie Miejskiej był również członkiem Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Kościanie.

Swoją firmę cukierniczą „Tycner” prowadził przeszło 40 lat. W 2002 r., w wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarkę „Kościaniaka”, Milenę Waldowską dla „Kościańskiego Tygodnika Regionalnego” mówił o początkach swojej działalności przy okazji 25-lecia istnienia firmy: „Początki zawsze są trudne. Zanim otworzyłem zakład na Rynku, gdzie obecnie mieści się „Miniaturka”, pracowałem jako cukiernik w restauracji „Słoneczna”. Później przez dłuższy czas lokal na Rynku miałem w ajencji, a na zapleczu piekliśmy ciastka. Było mało miejsca i nie było takiej technologii jak dzisiaj. Mimo wszystko nie narzekałem. Jak człowiek chciał pracować i zarabiać, mógł to robić”.

Dziś cukiernicze dzieło ojca prowadzi jego syn, Adrian.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w piątek, 15 maja o godz. 11. w kościele pw. Pana Jezusa w Kościanie. Pożegnanie zmarłego nastąpi o godz. 12.00 na starym cmentarzu parafialnym w Kościanie.