Oddział covidowy zostanie zamknięty 13 grudnia

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego 13 grudnia zostanie w kościańskim szpitalu zakończona działalność oddziału dla pacjentów z covid-19. Jest to konsekwencja pierwszego etapu planu zmniejszania liczby łóżek covidowych w wielkopolskich szpitalach.

Łóżka covidowe w kościańskim szpitalu

– Na potrzeby oddziału covidowego, który musieliśmy przygotować w kilka dni przeorganizowaliśmy dwa oddziały. Na te działania wyłożyliśmy kilkaset tysięcy złotych – przypomina Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie. – Od 21 października do dnia zamknięcia oddziału łącznie leczyliśmy 145 pacjentów. W tym okresie dla pacjentów przygotowanych było 40 łóżek oraz 1 stanowisko wyposażone w respirator. Przygotowanie i praca na oddziale covidoym to było wielkie wyzwanie i duże doświadczenie dla wszystkich pracowników szpitala. Dziękuję wszystkim za bezcenne zaangażowanie i podjęty wysiłek.

Oddział zostaje zlikwidowany, ale w strukturach SP ZOZ w Kościanie pozostaną stanowiska dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Liczba stanowisk pozostaje bez zmian, czyli 6 łóżek.

 W związku z decyzją wojewody od poniedziałku 14 grudnia kościański szpital sukcesywnie będzie wracał do normalnego funkcjonowania wszystkich oddziałów szpitalnych.