Od roku podróżujemy S5

14 grudnia 2019 r. otwarto drogę ekspresową na odcinku z Radomicka do Wronczyna. Tym samym kościaniacy zyskali możliwość szybkiego dojazdu do Wrocławia i do Poznania.

Od roku podróżujemy S5
Zjazd z drogi S5 na węźle Kościan Południe.

Czy pamiętacie jeszcze korki, które tworzyły się na dawnej drodze krajowej nr 5? By dojechać z Kościana do Poznania, często nie wystarczała godzina. Z kolei wjazd na „piątkę” z ul. Śmigielskiej za stacją paliw Orlen, szczególnie skręcając w lewo w kierunku Leszna zajmował dobrych kilka minut. W tym miejscu wielokrotnie dochodziło zresztą do wypadków.

Dziś skrócił się znacznie czas dojazdu, co potwierdza wielu kościaniaków. Jadąc z prędkością 130-140 km/h, dojazd do autostrady A2 z węzła Kościan Północ zajmuje mi około 12-13 minut – mówi Łukasz, który mieszka os. Konstytucji 3 Maja.

Z drogi zadowolony jest również Sebastian. – Liczącą 45 km trasę do pracy w Skórzewie pokonuję zwykle w pół godziny, choć dojazd do węzła Kościan Północ z Gurostwa zajmuje mi nieco ponad 10 minut. Mógłby być trochę krótszyuważa kościaniak.

Dodajmy, że o ile w Wielkopolsce budowa drogi została zakończona (choć na zagospodarowanie czekają jeszcze MOP-y ze stacjami paliw i bazą gastronomiczną), trwają cały czas prace w województwach dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. – W pierwszej połowie października udostępniliśmy kierowcom około 18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od węzła Szubin Północ do węzła Żnin Północ. To kolejny fragment S5, który przybliża nas do ukończenia szybkiego i bezpiecznego połączenia drogowego między Bydgoszczą a Poznaniem powiedział Tomasz Żuchowski, pełnomocnik Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.