Od poniedziałku zdalne nauczanie w „Kobergu” i „Trójce”

W związku z wykryciem zakażeń koronawirusem u uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie dyrekcja placówek w porozumieniu z sanepidem podjęła decyzję o zajęciach na odległość w nadchodzącym tygodniu.

Pomimo, że w strefie żółtej, w której znalazł się nasz powiat, zajęcia w szkołach ponadpodstawowych mają odbywać się w systemie hybrydowym (czyli naprzemiennie zdalnym i stacjonarnym), w kościańskim liceum lekcje we wszystkich klasach od najbliższego poniedziałku będą odbywać się wyłącznie na odległość. Taka decyzja ma związek z wykryciem u uczennicy szkoły wirusa Sars-CoV-2. Na razie zajęcia online będą prowadzone w terminie 19-23 października.

Przypomnijmy, że zajęcia na odległość w „Kolbergu” odbywały się już pomiędzy 8 a 12 października, co miało także związek z zakażeniem uczennicy.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 3 od poniedziałku 19 października do końca tygodnia zajęcia w trybie zdalnym będą prowadzone dla klas IV-VIII. Decyzja to konsekwencja wykrycia koronawirusa u dwóch uczniów w jednej klasie. Początkowo wirusa wykryto u jednego z uczniów i tylko jego klasa miała być wyłączona z zajęć w szkole, ale po wykryciu drugiego przypadku dyrekcja w porozumieniu z sanepidem podjęła decyzję o wyłączeniu z zajęć wszystkich klas poza nauczaniem początkowym.