Nowe zasady parkowania na ulicy Wyszyńskiego

Główna zmiana parkingu miejskiego przy ul. ks. Stefana Wyszyńskiego dotyczy likwidacji systemu szlabanowego na rzecz parkometrów. Jest także mniej godzin, w których obowiązują opłaty.

Kościan. Parking na ulicy Wyszyńskiego

Nie da się ukryć, że parking na Wyszyńskiego po wprowadzeniu za niego opłat świecił pustkami. Ale nic w tym dziwnego, bo był droższy od Strefy Płatnego Parkowania. System bramek działał także odstraszająco na wielu kierowców.

Dlatego miasto postanowiło zlikwidować barierki i wprowadzić parkometry. Zmniejszyła się także liczba płatnych godzin parkowania z 24 do 9. Od 15 lutego opłaty obowiązują od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-18.00. Ponadto osoby niepełnosprawne na wyznaczonych miejscach mogą parkować bezpłatnie. Możliwe jest również wykupienie abonamentu.

Stawka opłaty za pierwszą godzinę parkowania wynosi 2,40 zł, a więc tyle samo co w SPP. Za kolejne godziny również obowiązują podobne stawki.

Opłaty za parkowanie mogą być uiszczane:
– gotówką lub kartą bankomatową przez zakup biletu w jednym z dwóch parkometrów znajdujących się na terenie parkingu,
– za pomocą telefonu komórkowego poprzez aplikację mobilną (moBiLET).

Kontroli zakupienia biletów będą dokonywać te same osoby, które sprawdzają uiszczenie opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Z kolei zamontowane bramki mają zniknąć, miasto szuka dla nich nowego przeznaczenia lub ewentualnie ich odsprzedania, na przykład sklepom, które m.in. na terenie Kościana myślą o wprowadzeniu opłat na swoich parkingach.