„Obraz pożądania” zainaugurował DKF w Kościanie [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór odbył się pierwszy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Projekcja filmu, która poprzedzona była wstępem znawcy kina, spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów.

Jak zapowiedział w słowie wstępu dyrektor KOK-u Dariusz Łukaszewski, DKF będzie odbywał się regularnie, prawie w każdy piątek. Podobnie jak pierwszą odsłonę DKF-u, kolejne poprowadzi filmoznawca, dr Wiesław Kot. To on także będzie decydował o wyborze prezentowanych filmów, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Ma to być okazja do skonfrontowania się z obrazami sztuki filmowej. – W czasie, gdy zalewa nas potok filmów, których głównym celem jest komercja, chcemy pokazywać coś innego. Kino, które wzbudza refleksję, a nie daje łatwych i gotowych recept – mówił między innymi dyrektor Dariusz Łukaszewski.

Dyrektor przypomniał, że przed 50-ciu laty już funkcjonował w Kościanie DKF. Stanowił on wówczas okazję do spotkań i rozmów. Jaką formułę Klub przyjmie obecnie, zależy od widzów. Sami zdecydują, czy będą mieć czas i ochotę na szersze dyskusje po obejrzeniu filmu, czy wystarczy im tylko słowo wstępu ze strony eksperta. A wnioskując po pierwszym wstępie zaprezentowanym przez Wiesława Kota, będzie on za każdym razem barwny i pełen ekspresji, otwierający głębsze spojrzenie na sztukę filmową.

W piątek widzowie obejrzeli thriller z 2019 r. „Obraz pożądania” w reżyserii Giuseppe Capodontiego. W rolach głównych w tej produkcji występują tu m.in. Donald Sutherland i Mick Jagger.

Fot. Milena Waldowska