Obaj kierowcy nie mieli prawa jazdy

Kościańscy policjanci ustalili i ukarali wysokimi grzywnami dwóch mężczyzn, którzy w nocy 24 maja samochodem uszkodzili bramę wjazdową na teren Stacji Uzdatniania Wody w Kościanie.

Na nagraniu z kamery widać było, jak nieznany sprawca kierując srebrnym samochodem uszkodził bramę wjazdową na teren firmy. Drugie skrzydło zostało uderzone podczas próby wyjazdu z posesji.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 24.00, a jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze ustalili pojazd, który mógł uczestniczyć w tym zdarzeniu. Na początku czerwca policjanci dotarli do 24-letniego mieszkańca Kościana, który wjechał srebrnym peugeotem na teren firmy uszkadzając bramę. Mężczyzna tłumaczył, że pomylił pedał hamulca z gazem. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania.

Po uszkodzeniu bramy, 24-latek zamienił się z pasażerem, a zarazem właścicielem pojazdu i to on podjął próbę wyjazdu z terenu firmy. Ten manewr również okazał się zbyt trudny dla kierowcy, którym był 32-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna także uderzył w bramę i również nie posiada prawa jazdy.

Mężczyźni zostali ukarani wysokimi grzywnami za popełnione czyny. Kwoty, które mają do zapłacenia mogłyby być wykorzystane na kurs na prawo jazdypodsumowuje Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie.