O Trzaskowskim poseł Adam Szłapka

Poseł Adam Szłapka wraz ze swoim sztabem zorganizował konferencję prasową na śmigielskim rynku. Głównym tematem spotkania były sprawy rolnicze, ale poseł Koalicji Obywatelskiej odniósł się również m.in. do poniedziałkowych debat kandydatów na prezydenta.

– Dzisiaj skupiamy się na problemach szeroko pojętego rolnictwa i obszarów wiejskich. Wracamy właśnie z Krzycka, gdzie Rafał Trzaskowski spotkał się z sadownikiemmówił poseł Szłapka. Rafał Trzaskowski wcale nie udaje, że jest rolnikiem, tylko spotyka się z rolnikami i ich słucha. Nie robi tak jak Andrzej Duda, który faktycznie chodzi po tych różnych ścierniskach, spotyka się przy polach itd. Potem wyjeżdża, a rolnicy pytają, co z tego wynika. Andrzej Duda obiecał 5 lat temu w kampanii wyborczej, że będą wyrównane dopłaty dla rolnictwa. Nie ma tego.

Zdaniem Adama Szłapki kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej ma doświadczenie w polityce europejskiej, bo był europarlamentarzystą i wiceministrem spraw zagranicznych dlatego jest w stanie wynegocjować dopłaty dotyczące rolnictwa, które musiałyby wzrosnąć wg jego oceny o co najmniej 32 miliardy euro. W programie Trzaskowskiego znajduje się także wzrost dodatków krajowych na rolnictwo do 3 proc. PKB. Ponadto warto stawiać na polską żywność oraz na agroturystykę.

Adam Szłapka wspomniał również o punkcie programu dotyczącym Ochotniczych Straży Pożarnych. – Nasz kandydat proponuje 5 proc. dodatku dla strażaków ochotników, którzy przepracowali przynajmniej 10 lat w jednostkach OSP. Nie jest to tylko chodzenie ze strażakami i mówienie, że są fajni, tylko faktycznie realne wsparcie dla tych, którzy poświęcają swój wolny czaspodkreślił Szłapka.

Komitet Wyborczy Rafała Trzaskowskiego wydał również specjalną gazetkę dla rolników, którą po konferencji osoby z otoczenia Adama Szłapki rozdawali mieszkańcom Śmigla.

– Mobilizujemy się bardzo mocno. Byliśmy dziś rano w Kościanie, jedziemy do Mosiny, do Śmigla. Codziennie gdzieś jeździmy, bo ważne są wszystkie głosyprzyznaje Adam Szłapka.

Na pytanie o znaczny spadek sondaży poprzedniej kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, Adam Szłapka, który był szefem jej sztabu wyborczego, odpowiedział: – Wtedy mieliśmy szczyt pandemii, Małgorzata Kidawa-Błońska jednoznacznie powiedziała, że wybory w takim czasie nie mogą się odbyć. I siłą rzeczy to się odbiło na sondażach. Po jej decyzji Jarosław Kaczyński zaczął kombinować, jak jednak przeprowadzić te wybory i zaproponował rozwiązanie niezgodne z konstytucją – wybory kopertowe. Te wybory nie mogły się odbyć. A Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdzeniem, że będzie bojkotować te wybory, zapłaciła za to najwyższa cenę, czyli spadkiem sondaży. Ale m.in. dzięki jej postawie nie poszliśmy do wyborów w szczycie pandemii. Jej decyzja zasługuje na najwyższą pochwałę, bo mamy teraz szansę na równorzędną walkę w wyborach.

Adam Szłapka jest również bardzo zadowolony z poniedziałkowej debaty prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego w Lesznie oraz entuzjastycznego przyjęcia kandydata przez mieszkańców Leszna. Jego zdaniem debata miała charakter pluralistyczny, gdyż wzięli w niej udział również dziennikarze z nieprzychylnych jego kandydatowi mediów. Gorzej ocenił natomiast debatę kontrakandydata, prezydenta Dudy, która miała miejsce w Końskich. Jego zdaniem nie wpuszczono na nią wielu dziennikarzy, a pytania w imieniu mieszkańców zadawali m.in. lokalni radni PiS-u.