O NAS

„KOŚCIANIAK” to bezpłatny miesięcznik oraz portal internetowy w jednym. Gazeta w formie papierowej ukazuje się się od grudnia 2010 r., a na jej łamach poruszane są tematy lokalne i regionalne. Przeważają aktualności skierowane do mieszkańców Kościana oraz powiatu kościańskiego. Zamieszczamy również wywiady, artykuły problemowe, bogato prezentuje się dział kulturalny i sportowy. Mamy także kilka stałych rubryk.
Chociaż gazeta jest bezpłatna, cechuje ją dbałość o wysoki poziom publikowanej treści. Każdy numer zawiera około 60 procent informacji i 40 procent reklam oraz materiałów o charakterze promocyjnym. Uzupełnieniem dla gazety jest portal internetowy z codziennymi aktualnościami, galeriami zdjęć z różnych wydarzeń i innymi ciekawostkami.
NAKŁAD PISMA: 10 tysięcy egzemplarzy.
DOSTĘPNOŚĆ GAZETY: 70 proc. nakładu trafia bezpośrednio do skrzynek pocztowych domów i mieszkań prywatnych w Kościanie. Pozostałe 30 proc. dostępne jest w punktach handlowych na terenie Kościana oraz w miastach powiatu kościańskiego (Śmigiel, Czempiń, Krzywiń), a także w miejscowościach na terenie gminy Kościan.
X