O nas. Portal informacyjny i bezpłatna gazeta Kościaniak

„KOŚCIANIAK” to bezpłatny miesięcznik oraz lokalny portal internetowy w jednym. Gazeta w formie papierowej ukazuje się od grudnia 2010 r., a na jej łamach poruszane są tematy lokalne i regionalne.  

Przeważają aktualności skierowane do mieszkańców Kościana oraz powiatu kościańskiego. Zamieszczamy również wywiady, artykuły problemowe, bogato prezentuje się dział kulturalny i sportowy. Mamy także kilka stałych rubryk.

Bezpłatna gazeta Kościaniak

Pierwszy numer pisma ukazał się w grudniu 2010 roku. Od tamtej pory, jeden raz każdego miesiąca (poza wakacyjną przerwą w lipcu), wychodzi nowy numer. Od początku chcieliśmy stworzyć lokalne pismo informacyjne, które będzie jak najbliżej mieszkańców Kościana, gminy Kościan, a także powiatu kościańskiego. W związku z tym od samego początku postawiliśmy na bezpośredni kolportaż do skrzynek pocztowych mieszkańców. Ten zamysł praktykujemy do dzisiaj. Gazeta jest również dostępna w sklepach i różnych punktach handlowych na terenie całego powiatu. Obejmujemy zasięgiem obszar zamieszkały przez blisko 80 tys. osób. Są to mieszkańcy powiatu kościańskiego: Kościana, Czempinia, Śmigla i Krzywinia. Ponadto bieżący numer jest zawsze dostępny on-line na naszej stronie www.koscianiak.pl/aktualne-wydanie.

Portal informacyjny Koscianiak.pl

Ale gazeta przez te blisko dziesięć lat zmieniła się, dostosowując się do zmieniającej się rzeczywistości. Potrzeba jak najszybszej informacji sprawia, że prym zaczynają wieźć media elektroniczne. By nie pozostać w tyle, stworzyliśmy portal internetowy w codziennymi aktualnościami. Publikujemy na nim również zdjęcia z bieżących wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dziś marka „Kościaniak” to zatem nie tylko gazeta, ale również portal informacyjny.

O nas

Trzon zespołu redakcyjnego tworzą dwie osoby. To Maciej Sibilak, który pełni funkcję redaktora naczelnego, dziennikarza, fotoreportera oraz jest odpowiedzialny za skład gazety i szatę graficzną. Druga osoba to Milena Waldowska – wydawca, dziennikarz, sekretarz redakcji, fotoreporter oraz osoba odpowiedzialna za reklamę. Ale nie łudzimy się, że gazeta w takim wymiarze może być tworzona tylko przez dwie osoby. Tak naprawdę pomaga nam na co dzień wiele osób. To po pierwsze nasi współpracownicy, którzy piszą dla nas artykuły z większą lub mniejszą częstotliwością i wykonują zdjęcia. To także zaprzyjaźnieni graficy, z których pomocy od czasu do czasu korzystamy. To wreszcie dziennikarze i fotoreporterzy z innych kościańskich redakcji, z których życzliwości chętnie korzystamy.

Milena Waldowska
Wydawca gazety Kościaniak i portalu informacyjnego Koscianiak.pl

X