Nowy wóz dla strażaków z OSP Słonin

Wyprodukowany w 1998 renault zastąpił wysłużonego mercedesa z 1976 roku. Jego zakup współfinansowało pięć sołectw z gminy Czempiń oraz samorząd gminny. Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się w sobotę.

Przekazanie miało uroczysty charakter. Burmistrz Czempinia formalnie w asyście Komendanta Gminnego Związku OSP oraz sołtysów przekazał kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Słoninie. Auto zostało także poświęcone. Późnym popołudniem odbyła się z kolei parada z udziałem wozu.

– Poprzedni samochód uległ awarii, a była ona na tyle poważna, że nie udało się już go wyremontować. Czyniliśmy wszelkie starania, łącznie z samorządem gminnym i Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Kościanie o zakup nowego samochodu dla naszej jednostki. Zależało nam na tym bardzo, ponieważ cały czas chcemy działać i nieść pomoc ludziommówi Jarosław Konieczny, prezes OSP Słonin.

Na nowy samochód wart 100 tys. zł złożyły się sołectwa Słonin, Jarogniewice, Jasień, Betkowo i Borowo. Resztę dołożyła gmina Czempiń. Wóz jest większy i lepszy od poprzedniego. Pomieści 2 tys. litrów wody, a wydajność pompy wynosi 2400 litrów na minutę. Pojazd przeszedł drobne prace konserwacyjne.

Fot. Karol Schmidt