Nowy punkt z kamieniem ogrodowym
w Kościanie

Firma Pryzmat specjalizująca się w sprzedaży opału, w swoim asortymencie od kilku już lat ma także kruszywo ogrodowe. 1 czerwca firma otworzyła nowe centrum z kamieniami ozdobnymi mieszczące się przy ul. Nacławskiej 15.

Dobrze dobrany kamień zdobi ogród, wprowadza klimat, tworzy ścieżki i dodaje urody wodnym oczkom.

Do nowego punktu zaprasza Mariusz Kuczyński, właściciel firmy Pryzmat. Pytamy go o podstawowe kwestie, które mogą nurtować klientów.

– Dotychczas cały asortyment kamieni był dostępny w głównej siedzibie firmy, przy ul. Młyńskiej 10. Czy w dalszym ciągu możemy w tym miejscu zobaczyć próbki kamieni?
– Nie, nasz cały asortyment kruszców ogrodowych został przeniesiony do nowego punktu. To specjalnie wygospodarowany plac znajdujący się pomiędzy myjnią BKF a marketem Dino. Znajduje się na nim wystawa z poszczególnymi rodzajami kamienia, więc klient może wszystko dokładnie obejrzeć.

– A czy cały towar jest dostępny od ręki?
– Z reguły cały asortyment jest dostępny. Jednak w przypadku, kiedy klient ma zapotrzebowanie na jakieś wyszukany gatunek kamienia, którego nie posiadamy w swojej stałej ofercie, zamówienie takiego kamienia nie stanowi dla nas problemu.

– Jakie kamienie są zatem w stałej ofercie?
– Oferta jest szeroka. Mamy tańsze kamienie na każdą kieszeń, których cena zaczyna się od 170 zł za tonę, do bardziej wyszukanych, gdzie cena przekracza 1000 zł za tonę. Cena zależy przede wszystkim od barwy, ale także od pochodzenia. Kolorowy kamień sprowadzamy z pobliskiej żwirowni, natomiast są gatunki, które nie są dostępne w Polsce i trzeba je sprowadzać z zagranicy. Te będą oczywiście droższe.

– Czy klient może liczyć na dowóz zakupionego kruszywa?
– Oczywiście, oferujemy darmowy dowóz pod wskazane miejsce. Można przy tym umówić się na konkretny dzień i godzinę, w dni robocze pomiędzy 8.00 a 16.00.

– Czy można zaobserwować pewną modę na dany rodzaj kamienia w zależności od sezonu?
– Nieznacznie. Pożądana jest przykładowo kora kamienna o beżowobiałej barwie, ale to towar z wyższej półki. Przy wyborze kamienia zwracamy uwagę klientom, by kierowali się przede wszystkim kolorem elewacji, rodzajem płotu i otoczeniem. Jeśli ktoś ma popielaty dom, ładniej będzie wyglądał biało-szary kamień, który z kolei zupełnie nie sprawdzi się w przypadku kremowej elewacji.

– Kto korzysta z Waszych usług? To klienci indywidualni, czy również firmy ogrodnicze?
– W większości to klienci indywidualni. Widzimy tendencję wzrostową, do kamienia w ogrodzie przekonuje się coraz więcej osób. Dzięki niemu bowiem otoczenie wygląda schludnie i ładnie eksponuje posadzone rośliny. Ponadto już nie trzeba tracić czasu na wyrywanie chwastów, a można skupić się wyłącznie na podlewaniu i pielęgnacji roślin.

Cały asortyment kamieni ozdobnych został przeniesiony do nowego punktu przy ulicy Nacławskiej 15, znajdującego się pomiędzy myjnią BKF a marketem Dino.

Centrum Kamienia Ogrodowego PRYZMAT
Kościan, ul. Nacławska 15
tel. 65 512 09 96
www.skladypryzmat.pl