Nowy bieg w ramach Grand Prix Gminy Kościan

Do cyklu trzech biegów wchodzących w skład Biegowego Grand Prix Gminy Kościan dojdzie czwarte wydarzenie. To Nocny Bieg o Podkowę Racotu, który zostanie przeprowadzony w maju.

Miłośników biegania w naszym regionie nie brakuje, przybywają więc kolejne imprezy dla biegaczy. Ponadto każda gmina w powiecie chce mieć firmowaną przez siebie imprezę.

Biegowe Grand Prix gminy Kościan to młody cykl, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2020 r., po wprowadzeniu do kalendarza Zimowego Biegu Niedźwiedzia. Na cykl składają się jeszcze dwa inne biegi, które mają z kolei długą tradycję. To Bieg CREATON w Widziszewie oraz Bieg TOP FARMS im. D. Chłapowskiego w Turwi. Obie imprezy zmieniły jednak nieco swój kształt od czasu przystąpienia do nich sponsorów tytularnych.

Dzięki Biegowi o Podkowę Racotu, na cykl Grand Prix złożą się w tym roku cztery wydarzenia, a każde z nich zostanie przeprowadzone o innej porze roku. Za nami już Zimowy Bieg Niedźwiedzia, który odbył się 9 stycznia (zobacz: Zimowy Bieg Niedźwiedzia w Nowym Dębcu 2022 [ZDJĘCIA]). Drugi w kolejności będzie nowy bieg w Racocie zaplanowany na wiosnę. Konkretnie odbędzie się on w sobotę, 14 maja. Impreza zostanie przeprowadzona już po zmroku. Zapisy jeszcze nie ruszyły, ale nastąpi to z pewnością wkrótce wraz z ujawnieniem bliższych szczegółów dotyczących tego biegu. W każdym razie tak jak w przypadku pozostałych trzech imprez, dystanse mają być dwa – na 5 i 10 km.

Z kolei podczas wakacji przeprowadzany jest zawsze bieg w Widziszewie. W tym roku odbędzie się on w niedzielę, 31 lipca. Cykl zamkną jesienne Biegi Chłapowskiego w Turwi, które tradycyjnie odbywają się w sobotę na początku października.

Osoby, które zdecydują się zatem na start w całym cyklu będą mieć okazję zmierzyć się z różnymi warunkami pogodowymi i różnymi trasami. Wrażeń i emocji z pewnością nie zabraknie.