Nowości na kąpielisku w Nowym Dębcu

Plaża w Nowym Dębcu z roku na rok staje się coraz ładniejsza, a na terenie kąpieliska przybywa udogodnień. Jakich nowości możemy spodziewać się w rozpoczynającym się sezonie?

Taras widokowy na plaży w Nowym Dębcu
Taras widokowy na plaży w Nowym Dębcu.

Są to przede wszystkim nowe ścieżki powstałe z myślą o osobach niepełnosprawnych i rodzicach z wózkami. Jedną z takich dróżek poprowadzono do punktu widokowego, który pojawił się w ubiegłym roku w miejscu dawnego zbiornika wodnego. Na samym tarasie widokowym zamontowane zostaną jeszcze ławeczki.

Nowa ścieżka prowadzi także do budynku ratowników, w tym również do pryszniców. Powstanie tutaj jeszcze dodatkowe przedłużenie, które umożliwi niepełnosprawnym dostanie się bezpośrednio do linii brzegowej.

Nowością jest poidełko przy dojściu do budynku ratowników z ogólnodostępną wodą. W planach jest także miska, w której znajdzie się woda dla czworonogów. Musi ona zostać jednak przytwierdzona na mocnym łańcuchu, by szybko nie została przywłaszczona przez różnych delikwentów.

Bezpieczeństwo poprawi z pewnością monitoring. Już teraz na plaży działają kamery, a zamontowane zostaną jeszcze dwie skierowane na punkt widokowy. Pojawi się także defibrylator, który będzie umieszczony na ścianie budynku przy pomieszczeniu ratowników.

Podobnie jak w poprzednich latach bezpieczeństwa osób pływających i kąpiących się strzec będą ratownicy. W dni robocze służbę będzie pełniło dwóch ratowników, w sobotę i w niedzielę będzie ich trzech, a pracować będą codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Już 29 czerwca impreza na powitanie lata. Szczegółowy plan tutaj.