Nowe motocykle w kościańskiej policji

Do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie trafiły dwa nowe motocykle marki BMW R 1250RT w nowej, ciekawej kolorystyce. Można je już spotkać na drogach powiatu, gdyż trafiły w użytkowanie do policjantów ruchu drogowego.

Motocykle zostały przystosowane do wymogów policji. To jednoosobowa wersja, gdzie miejsce pasażera zastąpił kufer z centralą radiową. Z przodu i z tyłu zostały wyposażone w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania. Jednoślady posiadają dwucylindrowe 134-konne silniki o pojemności 1254 cm 3, które skutecznie rozpędzą motocykl. Pozwolą policjantom drogówki na szybkie dotarcie na miejsce interwencji lub zdarzenia drogowego.

Najbardziej charakterystyczną cechą motocykli są nowe barwy. Oprócz niebieskich elementów odblaskowych, zostały uzupełnione dodatkowo o kolor żółty. Są one pierwszymi pojazdami w jednostce w nowym oznakowaniu.

Motocykle zostały dofinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.