Nowa obudowa studni głębinowej w Kurzej Górze

Wodociągi Kościańskie wymieniły obudowę jednej z 13 należących do spółki studni głębinowych. Sukcesywna wymiana obudów jest związana z wymogami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wodociągi w ostatnim czasie zakupiły dwie nowe obudowy. Jedna z nich, tj. Water Line została zamontowana na studni głębinowej numer 12 w lesie w Kurzej Górze. Jej cena wyniosła blisko 29 tys. zł. Zadaniem pokrywy jest zabezpieczenie studni na powierzchni ziemi przed przenikaniem wód powierzchniowych oraz przed dostępem osób trzecich.

Przyjęliśmy zasadę stopniowego wymieniania obudów studni, tak by nie obciążać nadmiernie budżetu spółki, ponieważ odbiłoby się to na cenie wody. Pracownicy działu stacji uzdatniania wody sami wyremontowali teren pod montaż oraz zamontowali obudowęwyjaśnia Dawid Borkowski, prezes Zarządu Wodociągów Kościańskich Sp. z o.o.

Nowa obudowa spełnia wszystkie wymogi stawiane przez sanepid oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Jest łatwa w utrzymaniu czystości na zewnątrz i w środku, posiada dogodny dostęp do przepływomierza oraz armatury niezbędny w trakcie eksploatacji. Armatura dostarczona razem z obudową jest wykonana ze stali kwasoodpornej.

Obudowa daje dogodny i bezpieczny dostęp w czasie wymiany i opuszczania pompy głębinowej do wnętrza studni. Można ją stosować wielokrotnie. Podstawa obudowy wykonana jest z laminatu, co daje odporność na przemarzanie. Posiada grzałkę, która automatycznie się załącza w temperaturach minusowych.

Fot. Wodociągi Kościańskie Sp. z o.o.