Nowa część KOK-u oficjalnie otwarta

- Dawno nie miałam okazji oglądać tak wspaniałej i ciekawej prezentacji – powiedziała podczas uroczystości otwarcia Krystyna Czajka, reprezentantka Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Imponuje również liczba nowych sal Ośrodka Kultury i możliwości, które one dają.

Otwarcie rozbudowanej części Kościańskiego Ośrodka Kultury miało miejsce w czwartek 19 września. Oficjalnych i przydługich przemówień jak na tego typu wydarzenie było mało, królowała za to sztuka, co bardzo przypadło do gustu zaproszonym osobom.

Na wejściu gości kierowano do sali widowiskowej, w której – przy delikatnej muzyce w tle – uraczono drobnym poczęstunkiem. Wśród zaproszonych byli przedstawiciele władz samorządu województwa oraz miasta, gminy i powiatu, radni miejscy, dyrektorzy szkół i jednostek samorządowych, a także osoby zaangażowane w rozbudowę.

Po powitaniu przez dyrektora KOK-u Janusza Dodota zgromadzonych zaproszono do zwiedzania nowej części. Do wejścia do poszczególnych pomieszczeń zachęcały stojące na korytarzu postacie w kolorowych strojach odgrywane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie. W każdej sali zwiedzający przenosili się w inny świat sztuki, który prezentowały dzieci i młodzież pod kierunkiem instruktorów. Był zatem pokaz baletu, gry na gitarze, rysunku i malarstwa, mała etiuda teatralna, śpiew oraz pokaz gry na dudach.

Ostatnim i najbardziej okazałym pomieszczeniem była sala widowiskowo-kinowa. Tutaj odbyła się krótka część oficjalna oraz artystyczna. Dyrektor KOK-u podziękował w niej wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozbudowy. Padły słowa wdzięczności dla projektantów, pracowników, dla samorządu wojewódzkiego, który dofinansował inwestycję z funduszy unijnych, a także dla poprzedniego burmistrza Michała Jurgi i jego zastępcy Macieja Kasprzaka, którzy zapoczątkowali projekt. Podziękowania skierowano także do obecnych władz. Głos zabrał również obecny burmistrz Piotr Ruszkiewicz, który przypomniał historię rozbudowy obiektu oraz w imieniu marszałka Marka Woźniaka – Krystyna Czajka.

Następnie dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi, po czym poświęcenia dokonał ksiądz dziekan Paweł Skrzypczak. Po wspólnym wykonaniu przez artystów związanych z KOK-iem piosenki „To jest Twoje miasto” ze słowami Janusza Adama Dodota,  przyszedł czas na ostatni akcent imprezy, czyli tort.

Dzień otwarty obejmujący oprowadzanie po nowej części dla wszystkich mieszkańców odbędzie się w poniedziałek 23 września. Wejścia odbywać będą się co pół godziny od 10.00, a ostatnie wejście nastąpi o godz. 18.00.

Zobacz także:
KOK po rozbudowie już gotowy