Norwegia – droga na północ

W sobotę 16 kwietnia o godz. 18:00, odbędzie się kolejne „Spotkanie z podróżnikami”, którego bohaterami będą Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas.

Norwegia_dobas_3Tym razem usłyszymy opowieść o Norwegii i jej pięknej, nieskalanej przyrodzie, niepowtarzalnym krajobrazie, ostatnim dziewiczym terenie w Europie jeszcze nie zadeptanym stopami turystów. Surowa tundra, bezkresna kraina gór obfitująca we wspaniałe płaskowyże. Miejsce, gdzie szczyty o alpejskim charakterze stykają się z morzem a domki błyszczące ostrą czerwienią odcinają się od otoczenia. Droga na północ to opowieść o kraju, równie pięknym co Nowa Zelandia, ale leżącym od nas tylko godzinę podróży samolotem…

Marcin Dobas – współpracujący z National Geographic, ambasador marki Olympus, podróżnik i fotograf, ratownik górski i płetwonurek. Laureat nagród i wyróżnień: Grand Press Photo, Asferico, European Wildlife Photographer of the Year, WKF NATIONAL GEOGRAPHIC.

Bożena Jarzyńska – z wykształcenia geolog. Zafascynowana dalekimi krajami, podróżami i górami. Wędrując z plecakiem odwiedziła wiele państw, ale zawsze chętnie wraca do Skandynawii. Podróżuje od dziecka, swoją pasję dalekich wojaży łączy obecnie z pracą pilota wycieczek.

Uczestników spotkania czeka zatem niezwykła opowieść o dziewiczej Norwegii przeplatana pokazem niecodziennych fotografii. Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty wraz z Kościańskim Ośrodkiem Kultury. Spotkanie jest realizowane dzięki środkom Miasta Kościan oraz wsparciu firm Olympus i Biura Podróży WAYS.