Nocny Test Coopera dla Daniela

Wydarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór na stadionie miejskim w Kościanie. Dziesiątki biegaczy wzięło udział w teście sprawnościowym, a tym samym wsparli w leczeniu Daniela Glapiaka zmagającego się z chorobą nowotworową.

Impreza miała na celu określenie stanu kondycji fizycznej uczestników testu, ale głównym celem było zebranie jak największej sumy pieniędzy na leczenie Daniela. Każdy z uczestników testu musiał m.in. wpłacić 10 zł, by móc wziąć w nim udział. Wg wstępnych szacunków udało sie zebrać ponad 7,5 tys. zł.

Daniel to wieloletni wolontariusz Fundacji Piłkarze Dzieciom. W 2018 roku łączyliśmy się z nim podczas walki ze złośliwym nowotworem kości piszczelowej. Po operacji, chemioterapii oraz rehabilitacji wydawało się, że choroba ustępuje. Niestety nie odpuściła, a chłopak ma przerzuty na płuca. Daniel co trzy tygodnie stawia się w warszawskim szpitalu, co łączy się ze sporymi kosztami związanymi chociażby z dojazdami.

Głównym organizatorem biegów był  klub SpeedFeet’16. Łącznie w teście wzięło udział ponad 300 osób, w tym dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Daniela wspierali także członkowie klubów Raptor4x4, Yuma Team, Kościan Team, Wodociągi Kościańskie i mnóstwo innych grup i organizacji.

Sam Daniel nie mógł obecny na wydarzeniu, bo przebywał akurat w klinice, ale łączył się z uczestnikami całym sercem.

Fot. Kościan 112, M.Waldowska