Nocne imprezy w weekend

Aż trzy nocne imprezy czekają na kościaniaków w nadchodzący weekend 19-21 czerwca. To obserwacje nieba na stadionie miejskim, pływanie kajakami i rajd rowerowy.

 Nocne obserwacje nieba będą prowadzone w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 22.00-24.00. Wydarzenie odbędzie się jednak tylko przy dobrych warunkach atmosferycznych, czyli względnie bezchmurnym niebie. Miejmy nadzieję, że się uda, gdyż na płycie stadionu rozstawione zostaną cztery teleskopy, w tym 14-calowy Meade z Obserwatorium Astronomicznego przy UAM w Poznaniu. Na niebie będzie można zobaczyć m.in. planety – Wenus, Jowisz i Saturn, księżyc w kształcie sierpa, gwiazdy, gromady, mgławice i galaktyki, a także Błyski Iridium. O tym, czy wydarzenie danego dnia dojdzie do skutku będzie można przeczytać na facebooku: www.facebook.com/events/109623379373884/. Wstęp bezpłatny.
Uwaga! Ze względu na warunki pogodowe impreza została odwołana i przeniesiona na następny weekend 26-28 czerwca.

Z kolei nocne pływanie odbędzie się w sobotę. Start o godz. 22.00 przy przystani na Łazienkach. Przebieg trasy będzie następujący: Łazienki – Kurza Góra – jaz przy Zajeździe u Dudziarza i powrót na Łazienki. Koniecznie należy zabrać ze sobą lampkę czołówkę, spray na owady i ubranie dostosowane do warunków pogodowych. Zabawa przewidziana jest do godz. 1.00, a zakończy się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Koszt udziału w imprezie wynosi 20 zł od osoby. Zapisy oraz wszelkie informacje pod nr telefonu: 603340010.

Organizatorami wydarzeń są MOSiR i Urząd Miasta. Z kolei Klub Wujka Karola organizuje IV Nocny Rajd Rowerowy. Trasa rajdu przebiegać będzie przez Kościan, Racot, Darnowo, Wyskoć, Turew, a rozpocznie się o godz. 21.30 z kościańskiego Rynku. Program imprezy zapowiada się bogato, bowiem uwzględnia zwiedzanie pałacu w Turwii, ognisko i biesiadę na Ostoi przy Szkole Podstawowej oraz konkursy na najlepiej oświetlony rower oraz najpiękniejszy wianek w nawiązaniu do Nocy Świętojańskiej. Szczegóły i regulamin na stronie internetowej klubu: www.skwk.manifo.com.

nocne pływanie OST

obserwacje nieba