Noc Zawodowców już w piątek

Wydarzenie skierowane do młodzieży odbędzie się 2 października. Tym razem będzie to noc wirtualna, ale atrakcji i pożytecznych informacji nie zabraknie.

Trzecia edycja Nocy Zawodowców będzie skupiać się na „Wielkopolsce w sieci zawodów”. Wydarzenie organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie skierowane jest do młodzieży ostatnich klas podstawowych z subregionu leszczyńskiego.

Noc Zawodowców przede wszystkim promuje szkolnictwo branżowe i techniczne, jako dające możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Angażuje młodzież i rodziców po jednej stronie, a po drugiej pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach.

A jakie atrakcje czekają na młodzież w tym roku? Będą to cztery różne elementy. Po pierwsze to krótkie filmy zrealizowane w różnych firmach i prezentujące poszczególne zawody. Drugim obszarem będą prezentacje poszczególnych szkół co do możliwości edukacji. Ponadto dostępni będą eksperci z różnych poradni i doradcy zawodowi. Podczas wydarzenia nie zabraknie również konkursów i zabaw.

Noc Zawodowców odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.cwrkdiz.leszno.pl. Wszystkie materiały zostaną udostępnione 2 października od godz. 17.00.