Noc Zawodowców 2020 – zapowiedź

Na 2 października zaplanowano tegoroczną Noc Zawodowców skierowaną do młodzieży. Wydarzenie tym razem odbędzie się w sieci.

Poprzednie edycje Nocy Zawodowców, które odbywały się w Kościanie i Rawiczu, a były organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. W dobie pandemii organizatorzy postanowili nie zostawiać uczniów z ostatnich klas szkoły podstawowej samym sobie, ale również pomóc im w wyborze dalszej edukacji i zawodu. Zdecydowali o zorganizowaniu wydarzenia w tradycyjnym terminie, ale bezpiecznie, czyli w sieci.

Grzegorz Kozak, doradca zawodowy CWRKDiZ.

Dzisiejszy rynek pracy i edukacji charakteryzuje się dynamicznymi zmianami. Postęp informatyczny, wzrastająca ilość zawodów i możliwości dróg kształcenia powodują trudności w dokonaniu właściwego wyboru co do przyszłego zawodumówi Grzegorz Kozak, doradca zawodowy z CWRKDiZ w Lesznie.Z pomocą przychodzą takie wydarzenia, jak Noc Zawodowców. Jest przygotowywana pod kątem zainteresowania uczniów klas VII i VIII własną karierą, możliwościami zawodowo-edukacyjnymi oraz zastanowieniu się nad tym, co lubię, co umiem, co sprawia mi przyjemność, a co jest dla mnie trudne.

Noc Zawodowców przede wszystkim promuje szkolnictwo branżowe i techniczne, jako dające możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Angażuje młodzież, ale także rodziców po jednej stronie, a po drugiej pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach. Organizatorzy, podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, przygotowują wydarzenie w ten sposób, by było ono jak najbardziej wartościowe, ale również atrakcyjne dla młodzieży. Stąd złożą się na nie cztery różne elementy. Jednym z nich będą krótkie filmy zrealizowane w różnych firmach z terenu subregionu leszczyńskiego i prezentujące poszczególne zawody. Drugim obszarem będą prezentacje poszczególnych szkół, kolejnym eksperci z różnych poradni i doradcy zawodowi. Nie zabraknie również konkursów i zabaw, a także części oficjalnej z powitaniami.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.cwrkdiz.leszno.pl. Wszystkie materiały zostaną udostępnione 2 października od godz. 17.00, a hasłem przewodnim będzie „Wielkopolska w sieci zawodów”.

Poniżej materiał filmowy promujący doradztwo zawodowe. Podczas Nocy Zawodowców dostępnych będzie więcej filmów prezentujących różne zawody.