Noc Muzeów 2021 już 31 lipca

Fundacja „Bonum Adipisci” – Dążyć do dobra zaprasza na wakacyjną odsłonę Nocy Muzeów do Czerwonej Wsi, Kopaszewa i Racotu. Czeka moc atrakcji.

Wydarzenie odbędzie się latem, gdyż na wiosnę nie pozwalał na to reżim sanitarny. Atrakcje rozpoczną się już w sobotę 31 lipca po południu, a zakończą po północy w niedzielę 1 sierpnia.

W Czerwonej Wsi zaplanowano zwiedzanie pałacu Chłapowskich wraz z nekropolią, a także spotkanie z Heleną Modrzjewską i pokaz filmu. Nietety na te atrakcje obowiązywał limit zapisów i miejsca zostały już wyczerpane.

Kto nie zdołał się zapisać, może wybrać do Kopaszewa i Racotu, gdzie także nie zabraknie atrakcji. Wprawdzie zwiedzanie nie jest już także z powodu limitu osób możliwe, ale w obu miejscowościach odbędą się wspaniałe koncerty. W Kopaszewie przy pałacu na godz. 20.30 zaplanowano koncert muzyki w stylu lat 20. Warto zabrać ze sobą własny koc, by rozłożyć go na trawniku. Z kolei w Racocie o północy rozpocznie się koncert muzyki organowej w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Publiczność wysłucha go w niemal całkowitym mroku, tylko ze świecami. W repertuarze m.in. melodie filmowe.

Ponadto w Kopaszewie o godz. 20.00 rozpoczną się warsztaty plastyczne dla najmłodszych wraz z możliwością przymierzenia historycznego. A w Racocie o 20.30 rozpocznie się prezentacja pięknych koni arabskich, w ramach której Tomasz Jakubowski, profesjonalny trener, opowie o koniach, ich trenowaniu i przygotowywaniu do pokazów. Wszystko w magicznej scenerii wieczornego Racotu.

Szczegółowa rozpiska wydarzeń na plakacie.