Noc Bibliotek w Kościanie [ZDJĘCIA]

Mnóstwo atrakcji, szczególnie dla najmłodszych, czekało w sobotę na czytelników w kościańskiej bibliotece. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „To się musi powieść!”

Miejska Biblioteka Publiczna jak zawsze tego dnia przygotowała mnóstwo ciekawych wydarzeń. W Oddziale dla dzieci zorganizowana została „Noc poszukiwaczy duchów”. W jej ramach dzieci wzięły udział  w warsztatach plastycznych „Duchy, zjawy i inne straszydła”. Ponadto poszukiwały duchów, rozwiązywały zagadki, a odważni mogli zajrzeć do „skrzyni odwagi”. W „duchobudce” można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Było też coś dla nieco starszych – uczestniczki młodzieżowego klubu czytelniczego „O wszystkim i o niczym” spotkały się, by porozmawiać o przeczytanych w ostatnim czasie książkach.

Dorośli także mogli się dobrze bawić. Próbowali swoich sił w przygotowanych dla nich quizach literackich opartych na znajomości literatury polskiej i obcej. Chętni mogli także wybrać powieści i zabrać je ze sobą do domu w ramach stoiska bookcrossingowego.

Była także okazja, by zajrzeć za kulisy „Literackich przysmaków”. Na oczach widzów powstał odcinek poświęcony powieści Grzegorza Skorupskiego „Mistrz marionetek”. Odważni mogli sami zasiąść przed kamerę i przekazać specjalne przesłanie ludziom, „którzy urodzą się za sto lat”. Na chętnych czekała do degustacji zupa z dyni, można więc powiedzieć, że był to halloweenowski przedsmak.

Na zakończenie, jak co roku podczas Nocy Bibliotek, odbyła się projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Fot. MBP w Kościanie