Nietrzeźwa seniorka wjechała w lampę

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Pijana 72-latka prowadząc samochód wjechała w uliczną lampę i odjechała. Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Głuchowie.

Spowodowanie kolizji drogowej to niejedyne przewinienie mieszkanki gminy Czempiń, która uszkodziła latarnię uliczną w Głuchowie. Kobieta po zdarzeniu nie wysiadła z samochodu, żeby ocenić uszkodzenia, tylko odjechała do swojego miejsca zamieszkania.

Około godz. 14.30 kościańska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej w Głuchowie. Według osoby zgłaszającej kierująca fordem kobieta miała przejechać przed dwie wysepki, uderzyć w lampę uliczną, po czym nie wysiadając z uszkodzonego pojazdu odjechała z miejsca zdarzenia.

Ustalenie danych pojazdu nie było trudne, gdyż przy uszkodzonej lampie została tablica rejestracyjna od samochodu. Ponadto świadkowie precyzyjnie opisali samochód i kierowcę. 

Policjanci ustalili właścicielkę i pojechali do jej miejsca zamieszkania. Tam zastali kobietę, która potwierdziła, że kierowała samochodem. Na miejscu stał również dość poważnie uszkodzony ford. Kobieta przyznała, że na chwilę straciła panowanie nad samochodem, uderzając w słup od ulicznej lampy.

Okazało się jednak, że przyczyną zdarzenia nie była chwilowa dekoncentracja, lecz alkohol.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kobiety, które wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejne badania trzeźwości przeprowadzono już na komendzie.

Teraz 72-letnia mieszkanka gminy Czempiń odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie kolizji.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.