Nie żyje sołtys Kurzej Góry

25 lutego odszedł niespodziewanie sołtys Kurzej Góry – Alfred Kołodziej. Pan Alfred kierował również klubem piłkarskim Rywal-Ewmar Kurza Góra.

Alfred Kołodziej funkcję sołtysa pełnił od kwietnia 2017 roku. Ponadto od 1990 roku, z małą przerwą, działał w Radzie Sołeckiej Kurzej Góry.

Ponadto Alfred Kołodziej był założycielem  klubu piłkarskiego Rywal-Ewmar Kurza Góra, któremu kierował nieprzerwanie od 1992 roku. Piłka nożna była największą pasją pana Alfreda. Sam w młodości był piłkarzem, a później działaczem sportowym i trenerem. Z zespołem „Rywal-Ewmar” Kurza Góra osiągnął wiele sukcesów, z których na szczególną uwagę zasługuje zajęcie III miejsca z drużyną w Lidze Okręgowej OZPN Leszno w sezonie 2006-2007.

Alfred Kołodziej dał się także poznać jako animator życia sportowego w sołectwie i gminie Kościan. Przez wiele lat opiekował się boiskiem piłkarskim w Kurzej Górze i starał się o jego modernizację.

Za 27 lat kierowania klubem piłkarskim Rywal-Ewmar Kurza Góra otrzymał specjalne wyróżnienie wręczone mu podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego w gminie Kościan, które miało miejsce 10 stycznia. Zmarł w wieku 68 lat.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 29 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. Pana Jezusa w Kościanie. Pożegnanie zmarłego nastąpi o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym w Kościanie.