Nie żyje Krzysztof Krawczyk. W 2017 roku wystąpił w Kościanie

Cały kraj obiegła smutna informacja o śmierci legendarnego piosenkarza, który bawił pokolenia Polaków. Krzysztof Krawczyk cztery lata temu śpiewał w Kościanie podczas koncertu plenerowego Disco Summer.

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk przez ponad 50 lat był jedną z największych gwiazd polskiej estrady. Śpiewał charakterystycznym, barytonowym głosem, grał również na gitarze i komponował. W swojej długoletniej karierze wylansował wiele znanych wszystkim przebojów, w tym m.in. Parostatek, Za tobą pójdę jak na bal, Bo jesteś ty, Ostatni raz zatańczysz ze mną.

Niektóre z nich kościaniacy mieli okazję usłyszeć podczas koncertu Disco Summer zorganizowanego w czerwcu 2017 roku z okazji rozpoczęcia wakacji. Podczas kilkugodzinnej imprezy plenerowej, która odbyła się na parkingu przy basenie publiczność bawiło kilku wykonawców, w tym Krzysztof Krawczyk. To on zdecydowanie przyciągnął największą publiczność, która śpiewała razem z nim znane piosenki.

Krzysztof Krawczyk w październiku 2020 r. poinformował, że kończy karierę. W trakcie pandemii ograniczył jakiekolwiek wystąpienia publiczne. Tuż przed Wielkanocą opuścił szpital, do którego trafił z powodu Covid-19. Zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat.

Fot. Archiwum Kościaniaka