Nie żyje aktor, który miał wystąpić w Kościanie

Dariusz Gnatowski, odtwórca roli słynnego Boczka z serialu "Kiepscy" zmarł 20 października w szpitalu w Krakowie. W Kościanie miał wystąpić wraz z Kabaretem Pod Wyrwigroszem.

Aktor trafił do szpitala z zapaleniem płuc i ciężką niewydolnością oddechową. Od lat chorował również na cukrzycę. Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie przyznała, że aktor miał objawy zakażenia koronawirusem, ale z powodu jego złego stanu, lekarze nie zdążyli wykonać testu.

Dariusz Gnatowski miał wystąpić w Kościańskim Ośrodku Kultury wraz z kabaretem w programie „Wieże dwie czyli jaja na boczku”. Obok niego na scenie mieli stanąć Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski i Łukasz Rybarski.

Pierwotnie występ zaplanowano na 13 listopada, jednak z powodu epidemii zdecydowano o jego przesunięciu. Na początku bieżącego tygodnia agencja Awangarda, która organizowała wydarzenie, wysłała komunikat o przełożeniu występu na 9 maja przyszłego roku.

Jeszcze nie wiemy, czy w związku ze śmiercią aktora kabaret całkowicie odwoła swój występ, czy też wystąpi w zmienionym repertuarze.