Nie ma już zakażonych w powiecie kościańskim

Najnowszy wynik zarażonej koronawirusem mieszkanki Kościana okazał się ujemny. Oznacza to, że w tej chwili zarówno w mieście, jak i w powiecie nie ma osób zakażonych.

44-letnia mieszkanka Kościana była pierwszą zarażoną osobą w powiecie kościańskim, testy potwierdziły wirusa 21 marca. Przebywała w izolacji domowej, jej stan był określany jako dobry.

Przypomnijmy, że kilka dni później podano informację o dwóch zakażonych mężczyznach z naszego powiatu, w młodym i średnim wieku. Obaj wrócili z zagranicy. Oni również przebywali w izolacji domowej. U mężczyzn testy wykazały wynik ujemny ponad tydzień temu.

Tym samym liczba zakażonych w powiecie kościańskim na dzień 25 kwietnia wynosi 0. Spada także liczba osób objętych kwarantanną domową. W tej chwili w samym Kościanie jest ich 35, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęta jest 1 osoba.

W Wielkopolsce sytuacja nie wygląda natomiast już tak dobrze. Codziennie przybywa nowych zakażonych, dziś Ministerstwo Zdrowia podało informację o 30 kolejnych przypadkach. Tym razem to osoby głównie z powiatu gnieźnieńskiego. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1266 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 73 osoby zmarły, a 139 wyzdrowiało.