Nie będzie darmowych maseczek w gminie Kościan

Wójt Andrzej Przybyła w komunikacie wystosowanym do mieszkańców poinformował, iż nie będzie powszechnego, bezpłatnego udostępniania maseczek mieszkańcom gminy Kościan.

Wiele gmin w ostatnim czasie przeprowadzało akcję rozdawania maseczek ochronnych swoim mieszkańcom. Niektóre samorządy taką inicjatywę podejmowały jeszcze przed wprowadzeniem powszechnego obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

Na podobny krok nie zdecydowały się jednak wszystkie gminy. Samorząd Kościana  przykładowo postanowił rozdawać maseczki na ulicach miasta przede wszystkim seniorom. Więcej o tej akcji w artykule: Maseczki dla mieszkańców Kościana, głównie dla seniorów

Wójt gminy Kościan podjął podobną co miasto decyzję o bezpłatnych maseczkach dla seniorów. Są one przekazywane za pośrednictwem Klubów Seniora. Bezpłatne maski w gminie mogą otrzymać również osoby, które nie mogą ich zakupić z uwagi na trudną sytuację materialną. W takim przypadku należy skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie pod numerem telefonu 65 512 35 43.

Jak przypomina wójt, w ramach walki z epidemią, gmina Kościan zakupiła środki ochrony indywidualnej za kwotę 50 tys. zł dla szpitala powiatowego w Kościanie. – Zabezpieczone zostały również maski  i sprzęt ochronny dla służb komunalnych gminy oraz strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy należą do grupy największego ryzyka zakażenia koronawirusem – informuje wójt Andrzej Przybyła.

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy rolników podczas pracy w gospodarstwie rolnym czy też podczas przebywania na terenie prywatnym wokół domu.