Naukobus już w czwartek

18 i 19 lipca Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Kościana. Wystawa będzie dostępna w hali sportowej przy SP nr 4.

fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia wystawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Składa się na nią 20 eksponatów, które dają szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Z kolei obecni edukatorzy będą pomagali zrozumieć zasady działania poszczególnych punktów doświadczalnych oraz przybliżą prezentowane zjawiska naukowe.

Wprawdzie mamy okres wakacyjny, ale nie wszystkie dzieci wyjeżdżają, wiec myślę, że ta wystawa będzie cieszyła się dużym powodzeniem. Tym bardziej, że w całym powiecie jest wiele półkolonii czy kolonii i grupy też pewnie chętnie z tego skorzystająmówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Dodajmy, że miasto pomaga logistycznie w organizacji tej wystawy, natomiast wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie odwiedzi on 160 miejscowości w całej Polsce.

W czwartek wystawa będzie czynna w godzinach 10.00-18.00, natomiast w piątek w godzinach 8.00-14.00. W ciągu godziny jednocześnie będzie mogło ją zwiedzać około 60-70 osób. Wstęp jest bezpłatny.